Šírava 2014

Relaxačný pobyt košických reumatikov na Šírave

 

sirava-2014-foto

Tohtoročný relaxačný pobyt (RP) – v poradí už šiesty, sa uskutočnil v dňoch 7. až 12. septembra. Privítal nás obľúbený hotel Chemes so zrekonštruovaným priestorom na grilovanie a posedenie. 34 členov našej pobočky si päť dní užívalo denne 3 liečebné procedúry (masáž, hydroterapia a elektroliečba). Bazén, sauna a cvičenie 2 razy denne dali zabrať tým, ktorí ešte neboli na našom RP. Páčila sa im vzorná  starostlivosť  fyzioterapeutov, príjemné prostredie a ústretový personál. Všetci si pochvaľovali popoludňajšie cvičenia striedavo v telocvični a v bazéne. Stuhnuté malé i veľké kĺby postupne povoľovali. Len sa nevzdať – vytrvať v cvičení aj doma!

Novinkou  voľno-časových  aktivít  popri výletoch boli večerné tvorivé dielne. Bc.Zuzana  Bendíková  v  úlohe  arteterapeutky  naučila  prítomné  dámy  techniku dekupáže – servítkovej techniky. Servítky krásnych vzorov aplikovali umelkyne na rôzne darčekové predmety. Šikovné ruky doštrikovali 4 chýbajúce šály do „celoslovenského reumatického šálu“.. Muži si zašportovali pri stolnotenisových stoloch pod taktovkou Janka Markušovského. Veľká  skupina  športuchtivých záujemcov navštívila blízky Termal Park. Dožičili si aktívne plávanie a využili všetky ponuky wellness centra. Záverečná  slávnostná  večera  spojená so  spoločenským  posedením  vo  štvrtok 11.9.2014 bola vyvrcholením RP. Veselá zábava pri losovaní čísel tomboly, spev a tanec boli príjemnou rozlúčkou s novými i starými známymi.

Tento pobyt jednoznačne pomohol našim boľavým kĺbom a prispel k obnoveniu našich síl, aby sme sa oddýchnutí a zregenerovaní mohli vrátiť do každodenného kolotoča.

Naša vďaka patrí všetkým, ktorí organizačne  zabezpečili  náš  pobyt.  Z oslovených  donorov  finančne  prispeli  sumou 300 EUR z fondu primátora Košíc MMK a sumou 102 EUR MÚ mestskej časti Nad Jazerom.  Naša  pobočka  LPRe  poslala spomenutým darcom ďakovné listy.

Takisto  všetci  vzácni  prispievatelia  2% z dane na účet MP LPRe majú naše vďačné ĎAKUJEME.