Šírava 2017

V prvý septembrový týždeň sa členovia košickej pobočky LPRe po roku opäť stretli na obľúbenom rehabilitačno-rekondičnom pobyte na Šírave, v počte  67 členov. Hotel Chemes poskytuje okrem pohodlného ubytovania a  chutnej stravy aj bazén na plávanie a wellnes (vírivky, sauny). Naviac má aj rehabilitačné stredisko, kde naši členovia počas celého pobytu absolvovali rôzne procedúry (masáže, elektroliečbu, parafín … ). K dispozícii sme mali aj veľkú telocvičňu a posilňovňu. Telocvičňu sme využívali každý deň popoludní na spoločné intenzívne cvičenie. Ku upevneniu zdravia prispeli aj ďalšie cvičenia: ráno pred raňajkami – vonku na terase a doobedňajšie cvičenie v bazéne. Cvičili sme pod odborným vedením zaškolených cvičiteliek z našich radov.

Hneď v prvý večer sme sa všetci stretli v spoločenskej miestnosti, kde sme sa oboznámili s programom pobytu. Okrem rehabilitačných aktivít sme mali na každý deň aj iné zaujímavé činnosti. Každý si vyberal, čoho sa zúčastní. Takže postupne za celý týždeň sme absolvovali, prevažne v popoludňajších hodinách:

  • Tvorivé dielne: so Zuzkou Bendíkovou, kde sme si precvičili prsty a jemnú motoriku pri vyrábaní náušnic a náramkov ( pondelok )
  • Severská chôdza NW: v projekte „POHNI SA S REUMOU“ nás prezidentka SLOVAK NORDIC WALKING ASSOCIATION Lucia Okoličányová zaškolila pre správne používanie palíc pri severskej chôdzi. Po zaškolení sa zúčastnení 40 členovia vybrali na prechádzku s palicami po brehu Šíravy ( utorok )
  • Thermalpark: spoločná večerná návšteva Thermalparku Šírava (utorok )
  • Vinné – jazero: spoločný výlet ku jazeru Vinné a príjemná prechádzka okolo jazera, trasu si vyberal každý podľa svojich možností  ( streda )
  • Stolnotenisový turnaj: trval viac dní, v dvoch kategóriách – ženy a muži,  s vyhodnotením výsledkov na spoločnom posedení
  • Vinné – hrad: výlet ku hradu Vinné bol pre najzdatnejších z nás ( štvrtok )
  • Posedenie v altánku: spoločné posedenie s opekačkou a pohostením v altánku za účasti všetkých členov, tiež vyhodnotenie stolnotenisového turnaja, tombola s cenami, spev, tanec. Bol to veľmi príjemný a vydarený večer.

Procedúry pokračovali aj v posledný deň (piatok ). Mali sme ešte spoločný obed, po ňom nastal čas rozlúčky. Týždeň uplynul rýchlo, po celý čas vládla rodinná atmosféra pri spoločnom  príjemnom a prospešnom trávení času.

Domov sme odchádzali plní krásnych dojmov a s upevneným zdravím.